Skorzystaj z nadmorskiego klimatu w centrum miasta!

lekarze specjaliści > Terapie naturalne > Skorzystaj z nadmorskiego klimatu w centrum miasta!

Terapie naturalne

Skorzystaj z nadmorskiego klimatu w centrum miasta!

Jaki wpływ ma jod na nasz organizm? Czy – aby dostarczyć jodu naszemu organizmowi – trzeba wybrać się nad morze? Jakie są wskazania i przeciwwskazania do korzystania z groty solnej? Dowiesz się tego z naszego artykułu.

Niedobór jodu może mieć negatywny wpływ na nasze zdrowie, dlatego warto zadbać o to, by dostarczać go naszemu organizmowi. Okazuje się, że doskonałym sposobem, aby uzupełnić poziom jodu, jest wizyta w solnej grocie, która zapewnia też równocześnie relaks i odprężenie.

Siła jodu

Podczas pobytu nad morzem można zauważyć, że w naszym ogólnym samopoczuciu zachodzi ogromna zmiana. Dotyczy ona m.in. naszych dróg oddechowych, mięśni oraz krążenia. Za zmianę tę odpowiada w dużej mierze jod, który znajduje się w morskiej wodzie oraz w nadmorskim powietrzu. Jod jest niezwykle istotnym elementem, magazynowanym głównie w tarczycy, gdzie stymuluje produkcję tyroksyny oraz trójodotyroniny. Te dwa hormony są szczególnie ważne dla naszego organizmu – są m.in. odpowiedzialne za prawidłowy metabolizm, a także poprawne funkcjonowanie układu krążenia, układu nerwowego, a także mięśni.

Po jod nad morze? – Niekoniecznie!

Głównym źródłem jodu jest sól, której zawartość w wodzie morskiej jest szczególnie wysoka. Niedobór jodu można uzupełnić właśnie dzięki wizycie nad morzem. Nie zawsze jednak urlop nad Bałtykiem jest możliwy. Tygodniowe wakacje w nadmorskim kurorcie z powodzeniem zastąpi wizyta w grocie solnej. Grota czy też jaskinia solna, bo obie nazwy funkcjonują, odtwarza unikalny mikroklimat typowy do nadbałtyckich okolic. Jak wygląda takie pomieszczenie? Z powodzeniem można stworzyć je w miejskich warunkach, wykładając jego ściany i podłogę specjalnymi płytami zbudowanymi z soli.

Przeciwwskazania do inhalacji w grocie solnej

Przeciwwskazaniem do korzystania z nadmorskiego klimatu w grocie solnej są następujące schorzenia:
- nadczynność tarczycy;
- gruźlica;
- infekcja układu oddechowego;
- podwyższona temperatura;
- klaustrofobia;
- problemy z nerkami;
- nowotwory;
- alergia na jod.

Komu zaleca się korzystanie z inhalacji w groty solnej

Korzystanie z nadmorskiego klimatu w grocie solnej zaleca się osobom, które cierpią z powodu:
- stanów zapalnych w obrębie górnych dróg oddechowych, oskrzeli, płuc lub zatok;
- rozmaitych schorzeń dermatologicznych, takich jak łuszczyca, zapalenie skóry, atopowe zapalenie skóry;
- chorób układu krwionośnego;
- stanów pozawałowych lub nadciśnienia;
- niedoczynności tarczycy;
- otyłości;
- schorzeń przewodu pokarmowego, m.in. wrzodów żołądka i dwunastnicy, nietypowego zapalenia jelita grubego.

Grota solna – sposób na relaks

Grota solna ma nie tylko walory zdrowotne. Dzięki odpowiednio dobranemu oświetleniu i spokojnej, wyciszającej muzyce, w grocie solnej panuje przyjemna atmosfera, która pomaga w zrelaksowaniu się. Wizyta w grocie solnej redukuje zmęczenie, przez co wpływa dobroczynnie na nasze zdrowie psychiczne. Grotę solną zaleca się osobom, które cierpią z powodu przemęczenia, chronicznego stresu lub zaburzeń układu nerwowego. Pomaga także osobom, które na co dzień odczuwają negatywne skutki oddychania zanieczyszczonym powietrzem.

grota solna

SKORZYSTAJ Z NADMORSKIEGO KLIMATU. ZAREZERWUJ MIEJSCE!

Atrakcyjne pakiety dla szkół i przedszkoli

+48 600 030 310
+48 42 256 87 87
+48 42 689 94 40

 

Polityka prywatności i polityka wykorzystania plików "cookies":

Drogi Użytkowniku, Telewolt sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych i na podstawie uzasadnionego interesu przetwarza na tej stronie pliki cookies niezbędne do funkcjonowania strony internetowej oraz do celów analitycznych. Więcej informacji można znaleźć na stronie tutaj.

 

medserwis.pl Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: 601 410 411, e-mail: medserwis@medserwis.pl